Съндърланд с едва втора домакинска победа, Дефоу с първи гол за "котките" (видео)

Съндърланд постигна много важна победа с 2:0 над Бърнли, благодарение на което се отдалечи на четири точки от зоната на изпадащите. Успехът бе едва втори за "черните котки" на "Стейдиъм ъф Лайт" от началото на сезона. Джърмейн Дефоу, който преди няколко дни се завърна в Премиър лийг, отбеляза първия си гол с екипа на Съндърланд. Това е общо 125-о попадение за него във Висшата лига. Дефоу се разписа в 34-ата минута, а 14 минути преди това Конър Уикъм изведе домакините напред.

Бърнли има едва една победа в последните си девет шампионатни мача и е само на точка от зоната на изпадащите.