Шалке се справи с Хановер (видео)

Шалке 04 победи с минималното 1:0 Хановер 96 в първия си шампионатен мач за годината. Играчите на Роберто ди Матео бяха по-активният тим през по-голямата част от двубоя от 18-ия кръг на Бундеслигата, но гостите могат да съжаляват, че си тръгват със загуба, тъй като направиха няколко големи пропуска.

Единственото попадение падна в 32-ата минута, когато се разписа Марко Хьогер. Халфът получи топката, след като един пас на Кристиан Фукс мина през куп от играчи без да бъде спрян и с удар от границата на наказателното поле реализира. Малко по-късно гостите можеха да изравнят, след като Хоселу се озова на чиста позиция и премина вратаря, но Бенедикт Хьоведес се намеси в последния момент, за да спаси тима си.

През втората част Шалке бе по-активният тим на терена и на няколко пъти пропусна да удвои преднината си. Гостите също имаха няколко чисти положения, но отново не успяха да изравнят. В края на мача глупост на Клаас-Ян Хунтелаар можеше да коства скъпо на тима му. В 85-ата минута холандецът влезе необмислено в краката на Мануел Шмийдебах и получи директен червен картон. В крайна сметка обаче резултатът не се промени и Шалке се поздрави с успеха.

Така тимът Гелзенкирхен събра 30 точки и запазва четвъртата си позиция в класирането. Хановер пък остава с 24 и в момента заема осма позиция.