Първи успех за Нюкасъл след напускането на Алън Пардю (видео)

Нюкасъл постигна първа победа след напускането на Алън Пардю, надделявайки с 3:0 над Хъл Сити като гост. Реми Кабела (40'), Сами Амеоби (50') и Йоан Гуфран (78') донесоха класическия успех на "свраките".

Домакините пропуснаха страхотна възможност да открият резултата в 18-ата минута, когато Елмохамади проби добре отдясно и центрира в наказателното поле, където Къртис Дейвис засече с глава, Крул изби, след което топката рикошира и в Колочини, който бе на голлинията. При последвалото разбъркване Йелавич не успя да засече.

В 40-ата минута "свраките" се възползваха от грешка на Анди Робъртсън, който подари топката на Кабела. Французинът стреля прецизно с левия крак от границата на наказателното поле, извеждайки Нюкасъл напред. В добавеното време Елмохамади вкара с ръка топката във вратата на Крул. Страничният рефер не видя ситуацията, но главният съдия Фил Дауд правилно отмени попадението и показа жълт картон на египтянина.

Пет минути след подновяването на играта Сами Амеоби препарира Алън Макгрегър с шут от 25 метра - 0:2. Малко след това "тигрите" можеха да получат дузпа, след като Колочини игра с ръка в наказателното поле, а след това бранителят дори можеше да си отбележи и автогол, но Анита изчисти от голлинията.

В 64-ата минута домакините пропуснаха нова страхотна възможност. Гастон Рамирес стреля отблизо, Крул някак успя да избие, а след това топката рикошира в крака на Йелавич, но хърватинът не успя да я насочи в опразнената врата.

12 минути преди края Йоан Гуфран, който се появи като резерва, оформи класиката. Французинът направи индивидуален пробив през центъра на отбраната на Хъл, стреля от границата наказателното поле, топката рикошира в крака на Елмохамади и за трети път попадна във вратата на Макгрегър.

Успехът е първи за Нюкасъл под ръководството на Джон Карвър. "Свраките" са на десето място с 30 точки, докато Хъл е в зоната на изпадащите с 19.