Два гола на Игуаин върнаха Наполи в тройката (видео)

С два гола на Гонсало Игуаин Наполи победи Дженоа с 2:1 и се върна на третото място в Серия "А", изпреварвайки Лацио и Сампдория. Тимът на Рафаел Бенитес вече е само на 6 точки от втория Рома, а гостите от Генуа вече са в серия от 6 мача без победа и заемат седма позиция в таблицата.

Игуаин се разписа с глава в 7-ата минута, но при тази ситуация имаше засада. Победното попадение на аржентинеца пък падна след много спорна дузпа за нарушение срещу самия него. Почетният гол за Дженоа бе дело на Яго Фалке.

Наполи започна в предни позиции с Игуаин, а зад него действаше Марек Хамшик. Хосе Кайехон и Джонатан де Гузман атакуваха по двата фланга.

Дженоа беше без контузените Лука Антонини, Алесандро Матри и Тино Коста. След наказание се завърна Диего Пероти, а след почивката в игра се появи и взетият под наем от Милан Мбайе Нианг.

Домакините стартираха силно и откриха в 7-ата минута, след като силен удар на Кайехон затрудни Матия Перин, а Игуаин вкара при добавката. Повторенията обаче показаха, че аржентинецът се е намирал в положение на засада. Наполи продължи да притиска съперника и пропусна няколко добри положения, а в 27-ата минута Иван Стринич претендираше за дузпа, след като негово центриране срещна ръката на противников футболист.

До края на полувремето Де Гузман пропиля нова чудесна възможност пред вратата на Дженоа, а гостите постепенно се активизираха и в 56-ата минута Яго Фалке изравни. Той беше оставен непокрит пред наказателното поле и с хубав удар с левия крак простреля Рафаел Кабрал.

Последва мощен домакински натиск и в 75-ата минута съдията Джанпаоло Калварезе отсъди дузпа за "небесносините" при една доста спорна ситуация, при която Игуаин падна в наказателното поле. Аржентинецът с лекота вкара от бялата точка за 2:1 и донесе успеха на тима на Рафа Бенитес.