Мали и Камерун също стартираха с равенство

Мали и Камерун направиха 1:1 в двубой от група "D" на турнира за Купата на Африка. По-рано днес при същия резултат завърши и другият мач от групата, противопоставил съставите на Кот д'Ивоар и Гвинея.

Срещата на "Ещадио де Малабо" започна с пропуск на Мустафа Ятабаре от Мали, но заслуга топката да не се озове във вратата имаше и стражът на "неукротимите лъвове" Джоузеф Ондоа. Най-доброто положение за Камерун до почивката се откри пред Ерик Максим Чупо-Мотинг, но нападателят на Шалке 04 беше блокиран от Адама Тамбура.

В 71-ата минута Сейду Кейта подаде на Ятабаре и от малък ъгъл той даде аванс на Мали. Четвърт час по-късно самостоятелен рейд на Амброус Ойонго завърши с изравнително попадение, но това не бе всичко. В самия край на мача отново Ятабаре прати топката в мрежата на Камерун, но голът му беше отменен заради засада.

МАЛИ - КАМЕРУН 1:1 (0:0)
1:0 Ятабаре (71)
1:1 Ойонго (84)