Тимът на Гълъбинов удари лидера като гост

Тимът на Андрей Гълъбинов Ливорно започна повече от добре годината. Тосканци надвиха с 2:1 като гост лидера в Серия "Б" Карпи и се изкачиха на второ място с актив от 34 точки. Толкова още имат Болоня, Специя и Фрозиноне, но първият състав е с мач по-малко, тъй като утре играе с Перуджа.
Българският национал не бе в групата за мача, тъй като отказва категорично да поднови своя договор с Ливорно и ръководството го остави извън състава. Има сериозна вероятност той да премине в друг отбор на Апенините до края на януари.

Андреа Лучи (17) и Даниеле Вантаджато (53) бяха точни за виненочервените. В 71-ата минута Ливорно остана с човек по-малко заради два жълти картона на Федерико Кечерини, но въпреки това лидерите стигнаха само до един гол в 88-ата минута дело на Антонио ди Каудио и записаха трета загуба за сезона от 22 мача.

Въпреки това Карпи е с актив от 43 точки и преднина от девет пред своите преследвачи.