Фиорентина излъга Киево с гол в 94-ата минута (видео)

Отборът на Фиорентина излъга с 2:1 като гост Киево в среща от 19-ия кръг на италианската Серия "А". Гонсало Родригес в 35-ата минута изведе "виолетовите" напред в резултата с удар с глава след центриране отдясно на Ненад Томович. В 72-ата минута Серджо Пелисиер изравни с шут отблизо след неориентирана игра на отбраната на гостите от Флоренция. Футболистите на Винченцо Монтела все пак изтръгнаха победата, буквално в последния момент. В четвъртата минута на добавеното време резервата Кума ел Бабакар с глава изпрати топката в мрежата зад Албано Бисари след асистенция на испанския ветеран Хоакин.

Фиорентина заема шесто място в подреждането с 30 точки, като е на 3 зад третия Наполи. Киево пък е 17-и с 18 точки и е на 2 точки над зоната на изпадащите.