Победният марш на Саутхамптън продължава след бляскаво представяне на ново попълнение

Саутхамптън надделя с 2:1 над Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк" и си върна третата позиция във временното класиране, от която "светците" бяха изместени за малко от Манчестър Юнайтед. Новото попълнение Елжеро Елиа (14' и 62') донесе победата на гостите с първите си два гола за Саутхамптън. Между двете попадения на холандеца Йоан Гуфран (29') намали с голяма доза късмет, но това се оказа недостатъчно за "свраките".

Саутхамптън започна по добре и в 14-ата минута Уорд-Праус изведе Елиа отдясно, холандецът стреля остро, а неговият сънародник Тим Крул не успя да се намеси добре, позволявайки топката да мине под плонжа му - 0:1 и първи гол за привлечения под наем от Вердер (Бремен) играч. Десетина минути след това Фонте стреля силно с глава, но топката профуча над напречната греда.

В 29-ата минута Нюкасъл стигна с голяма доза късмет до изравнително попадение. Отбраната на Саутхамптън сгреши, но въпреки това Гардош направи всичко възможно да изчисти с шпагат. Топката обаче щастливо рикошира в краката на Йоан Гуфран, след което влезе във вратата на Форстър - 1:1.

В края на първата част Айосе Перес можеше да направи обрата пълен, но техничният удар на испанеца премина встрани от целта.

В 62-ата минута Шейн Лонг се пребори за топката, продължи към Елиа, който се справи със съпротивата на Колочини и Янмаат и стреля точно, извеждайки отново "светците" напред.

1/4 час преди края Дъмет имаше добра възможност да изравни, след като засече с глава отблизо, но топката премина на сантиметри встрани. В 77-ата минута изстрел на Грациано Пеле срещна напречната греда, а в 93-ата минута домакините имаха основателни претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Фонте след удар на Ривиер. Робърт Медли обаче подмина ситуацията за лош късмет на "свраките".

Саутхамптън е трети с актив от 42 точки, докато Нюкасъл е 11-и с 27.