Берое остави Спартак на дъното след луд мач с две продължения

Берое (Стара Загора) измъкна победата като гост на Спартак (Плевен), но се нуждаеше от две продължения, за да стигне до крайния успех с резултат 94:92. Редовните 40 минути на срещата в зала “Балканстрой” завършиха при резултат 67:67.

Берое има 6 победи и 7 загуби, докато Спартак е с 0-12 и все още търси първи успех за сезона.

Заралии бяха по-добрият отбор през първата четвърт и бяха напред в резултата през почти всичките 10 минути, а след техния край водеха с пет точки - 23:18.

Спартак се събуди през втората част и след като изоставаше с пет точки постепенно заличи пасива си и стигна до пълен обрат. Плевенчани поведоах с 35:36 след тройка на Урош Величкович три минути преди почивката, а до полувремето увеличиха аванса си до 37:43 след като спечелиха тази четвърт с 13 точки.

Играчите на Илия Станков бяха в лидерската позиция и през цялата трета част, а най-голямата разлика в тяхна полза бе седем точки - 44:51 шест минути преди нейния край. Момчетата на Любо Минчев все пак се доближиха до съперника и след 30 минути изоставаха с 53:55.

Берое поведе с 60:57 в началото на четвъртата част, като последваха множество смени на водачеството, за да се стигне до 67:67 минута преди сирената след два успешни наказателни удара на Мичъл Картър. Веселин Георгиев имаше шанс да спечели мача за Спартак, но пропусна стрелба от средна дистанция.

Гостите започнаха първото продължение ударно и се откъснаха на шест точки - 75:69, но Спартак отвърна с осем безответни точки за 75:77 минута преди изтичането на допълнителния период. В остващата минута двата тима не успяха да излъчат победител и след кошове на Величкович и наказателни удари на Георгиев и Петков, резултатът бе 79:79 след 45 минути.

Във второто продължение съперниците си размениха водачеството общо шест пъти, а 14 секунди преди края отново имаше равенство - 92:92 след два наказателни удара на Васил Александров. Майк Блек обаче подпечата успеха на Берое с победен кош за 94:92 седем секунди преди сирената и заралии се поздравиха с победата.

ДиУейн Джаксън вкара 33 точки и овладя 11 борби за победителите, Майк Блек остана с 13 точки, а Тихомир Желев, Венцислав Петков и Мичъл Картър вкараха по 11 точки всеки.

За Спартак Крум Дойчинов впечатли с 27 точки, а Урош Величкович и Иван Тилев се отчетоха с по 14 точки.