Два гола и два червени картона в дербито на новаците

Отборите на Кордоба и Ейбар завършиха 1:1 в първи мач от 19-ия кръг на Примера. Флорин Андоне откри за домакините още в 1-ата минута, но след почивката резервата Микел Аруабарена изравни. По този начин и двата тима, които са новаци в елита, не можаха да запишат трета поредна победа, но представянето им от началото на сезона е впечатляващо. Ейбар заема 8-о място в класирането, а Кордоба е на 14-а позиция.

Съперниците завършиха двубоя в намалени състави, след като само в рзастояние на две минути след почивката червени каротни получиха Едуард Кампабадал и Федерико Пиовакари.

Румънецът Андоне даде ранен аванс на домакините от Андалусия след пас на Феде Картабия. Това беше трети гол в 4 мача за младия нападател. До почивката Ейбар нито веднъж не затрудни вратата на Хуан Карлос, но в 57-ата минута Едуард Кампабадал от Ейбар беше изгонен за втори жълт картон и остави тима си в намален състав. Скоро след това обаче към съблекалните пое и Пиовакари за груб фаул срещу Андоне. В 73-ата минута Аруабарена засече центриране на Саул Берхон и с глава донесе точката на гостите.