"Златната топка" отново е за Кристиано Роналдо (видео + галерия)

Голямата звезда на Реал Мадрид Кристиано Роналдо е новият стар носител на "Златната топка". Португалецът спечели най-престижното индивидуално отличие за трети път в своята кариера след 2008-а и 2013-а година. CR7 остави зад себе си традиционния си конкурент Лионел Меси (Барселона) и световния шампион Мануел Нойер (Байерн Мюнхен), които са съответно втори и трети в класацията за 2014 година.

За Роналдо са гласували 37,66% от всички, имащи право на вот. На второ място с изключително малка преднина е Меси (15,76%), а трети остава Нойер (15,72%).
Кристиано Роналдо отново спечели "Златната топка"
През изминалите 12 месеца Кристиано Роналдо спечели Шампионската лига, Купата на Краля, Суперкупата на Европа и Световното клубно първенство, като единствено представянето на Португалия по време на Световното първенство в Бразилия не бе на нивото на стандартите, наложени от "седмицата". За целия период Роналдо изигра 60 мача, в които отбеляза 61 гола (от които 9 срещи и 5 гола за националния отбор). Заедно с това бързоногият футболист подобри и рекорда за отбелязани голове в едно издание на Шампионската лига, като вкара впечатляващите 17 попадения.

Тримата най-добри през 2014-а:

Кристиано Роналдо:

51 мача и 56 гола за Реал Мадрид; 9 мача и 5 гола за Португалия
Общо: 60 мача и 61 гола
Спечелени трофеи: Шампионска лига, Купа на Краля, Суперкупа на Европа, Световно клубно първенство