Лион отново безпощаден и вече е на върха

Отборът на Лион е новият лидер в Лига 1. "Хлапетата" не срещнаха проблеми с гостуващия Тулуза в мач от 20-ия кръг на френския шампионат и го победиха с 3:0. Голмайсторът на тима Александре Лаказет заби два нови гола на сметката си и вече има цели 19 от началото на шампионата. Третото попадение бе дело на Набил Фекир, който също показва добри реализаторски умения и вече е с осем.

Играчите на Юбер Фурние бяха затруднени от липсата на някои основни футболисти, които заминаха за участие в Купата на Африка. Бакари Коне, Меди Зафан, Мохамед Ятара, Анри Бедимо и Клинтън Н'Жие вече се подготвят с националните си отбори, но това не попречи на доброто представяне на "хлапетата".

Лион поведе с 2:0 още преди почивката, след като Лаказет първо откри с мощен удар в близкия ъгъл на Али Ахамада, а след това удвои с шут от границата на наказателното поле. Веднага след почивката Фекир оформи крайното 3:0 след пас на Рашид Гедзал.

Така Лион записа пета поредна победа в Лига 1 и вече е на върха в класирането с актив от 42 точки. Досегашният лидер Олимпик Марсилия е с една по-малко, а третият Сент Етиен е с три изоставане. Шампионът Пари Сен Жермен е на четвърта позиция с 38. Тулуза пък е с 21 на 15-о място.