Арсенал прескочи с лекота Стоук и задмина Тотнъм (видео)

Арсенал победи с лекота Стоук Сити с 3:0 на "Емиратс", като това бе най-малкият резултат, с който можеха да си тръгнат "грънчарите" от Лондон. Лоран Косиелни сложи началото още в шестата минута, а вездесъщият Алексис Санчес (33' и 49') добави два гола за класиката. Благодарение на успеха "топчиите" изместиха градски си съперник Тотнъм от петото място във временното класиране.

Титулярният страж на "артилеристите" Войчех Шчесни остана на резервната скамейка, след като стана ясно, че Арсен Венгер се е вбесил на поляка заради това, че е пушил цигара в банята след загубата от Саутхамптън. Вместо него на вратата на лондончани започна Давид Оспина, който дебютира в Премиър лийг. Оливие Жиру се завърна след наказание, а Начо Монреал също беше титуляр. Месут Йозил вече е възстановен от своята контузия и бе на резервната скамейка на домакините, като германецът се появи в игра след почивката.

Привлеченият под наем от Байер (Леверкузен) преди няколко дни Филип Волшайд започна за Стоук Сити. Боян Къркич също се завърна в стартовите 11 на "грънчарите".

Арсенал започна много силно и в първите минути Бегович на два пъти спасяваше отбора си от сигурен гол след удари на Алексис Санчес и Томаш Росицки. В шестата минута обаче стражът на гостите нямаше какво да направи, когато Лоран Косиелни бе изпуснат и засече с глава прецизно центриране на Санчес, откривайки резултата. Бегович отново се намеси решаващо в 20-ата минута, когато спаси опасен изстрел на Жиру. Закономерно в 33-ата минута Алексис Санчес удвои резултата, след като комбинира с Росицки по левия фланг, нахлу в наказателното поле, финтира Шоукрос и с плътен удар в близкия ъгъл се разписа.

Четири минути след подновяването на играта чилиецът направи преднината на Арсенал класическа, след като изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в стената на Стоук, Бегович също я докосна, но тя чукна гредата и влезе във вратата на гостите.

В 77-ата минута Джеф Камерън преодоля Оспина и вкара гол, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Арсенал е на пето място с актив от 36 точки, колкото има и четвъртия Саутхамптън. Стоук е 11-и с десет точки по-малко.