Интер се събуди и върна ентусиазма на "Сан Сиро" (видео)

Отборът на Интер се събуди и се върна към победата в Серия "А". "Нерадзурите" надвиха категорично Дженоа с 3:1 и постигнаха първа победа под ръководството Роберто Манчини на "Сан Сиро" и първи успех пред своя публика от края на октомври. Родриго Паласио (12), Мауро Икарди (39) и Неманя Видич (88) бяха точни за победителите, а Армандо Ицо се разписа в 85-ата минута. За последните двама това бяха първи голове в калчото.

Пред над 40 000 зрители на "Сан Сиро" играчите на Манчини търсеха първа победа още от първите секунди пред своя публика в първенството след неговото завръщане. Неманя Видич и Марко Андреоли бяха двойката централни защитници поради наказанията на Андреа Ранокия и Жуан Жезус. Лукас Подолски пък дебютира от първата минута и заедно с Родриго Паласио и Ернанес действаше зад Мауро Икарди. Най-новото попълнение Джердан Шакири бе на пейката и остана там до края на срещата.

Още във втората минута Икарди пропусна сам срещу Перин, който показа отличен рефлекс. В 7-ата минута Самир Ханданович пък показа класа и парира удар на Лука Антонели от три метра.

В 12-ата минута Икарди стреля от въздуха, Перин изби и Паласио отблизо вкара своя втори гол този сезон и общо втори срещу бившия си тим. Домакините продължиха да диктуват събитията, а Перин още веднъж спаси вратата си след удар на Паласио. В 39-ата минута Икарди с глава след центриране от корнер вкара своя 10-и гол в първенството за този сезон.

Втората част започна по-добре за гостите, но Алесандро Матри се контузи и бе заменен принудително в 52-ата минута. Дори без чист централен нападател "грифоните" бяха близо до гол на два пъти, а Максим Лестиен нацели горната греда с красив удар.

Няколко минути по-късно Андреоли буквално нокаутира своя треньор Манчини, след като изчисти топката в тъч с всичка сила и нацели своя наставник, който бе повален на земята. Специалистът прие всичко с усмивка, като дори се пошегува със своя играч, като му показа знак, че го сменя, но след това му каза да не се притеснява и да не се отпуска.

В 85-ата минута Ханданович изби удар на Тино Коща и Ицо от два метра намали и върна надеждата на "грифоните". 120 секунди по-късно обаче тифозите на Интер бяха отново на крака. Този път заради първия гол на Видич, който с глава след корнер откри головата си сметка в Италия. Интересното е, че той за първи път игра от първата минута под ръководството на Манчини.

Така Интер вече има 25 точки и е само на една от Милан. Дженоа пък остана с 27, но последните четири мача записа само една.