Ейбар продължи негативната серия на Хетафе

Отборът на Ейбар надигра с 2:1 Хетафе в домакинството си от 18-ия кръг в Примера дивисион. Така той продължи негативната серия на своя съперник, който вече осем поредни мача няма успех на сметката си.

Ману дел Морал даде преднина на домакините в 33-ата минута възползвайки се от хубав пас на Дани Гарсия. В 51-ата минута пък Андер Капа добави втори гол за своя тим.

В края на мача Хетафе успя да върне интригата, като в 80-ата минута Диего Кастро намали на 2:1, но силите на гостите не стигнаха за нищо повече.

Така Ейбар продължава възхода си и се намира на 8-ото място с 26 точки в актива си. Хетафе пък върви в обратната посока и вече се намира на 4-ото място със 17 точки.