Челси си върна на Нюкасъл и отново е с едни гърди пред Сити (видео)

Челси победи с 2:0 Нюкасъл на "Стамфорд Бридж", като по този начин си отмъсти на "свраките" за загубата, която допусна от тях в началото на декември. Благодарение на успеха "сините от Лондон" взеха аванс от две точки пред шампиона Манчестър Сити, който допусна грешна стъпка в гостуването си на Евертън. Оскар откри резултата в края на първата част, в която гостите бяха по-активни, но селекцията на Жозе Моуриньо за пореден път демонстрира завидна ефективност. След почивката Челси доминираше и Диего Коща (59') узакони победата, която е десета поредна в домакинските срещи на тима.

Петер Чех започна на вратата на лондончани, а Кюрт Зума за първи път стартира като титуляр е двубой от Премиър лийг. Тибо Куртоа и Гари Кейхил останаха на скамейката.

Тим Крул се завърна на вратата на "свраките", след като се възстанови от контузия. Нюкасъл беше без Папис Демба Сисе и Шейк Тиоте, които участват в турнира за Купата на Африка.

Изненадващо домакините започнаха доста нервно в отбрана и в първия половин час Чех трябваше на няколко пъти да показва, че не е загубил формата си. Опитният страж изби опасни изстрели на Гуфран и Кабела, а друг шут на французина бе блокиран от Джон Тери. Муса Сисоко също пропусна добра възможност, като неговият удар срещна гредата. "Свраките" определено бяха по-активни през тази първа част, но въпреки това именно гостите допуснаха гол.  В 43-ата минута Вилиан изпълни късо корнер, подавайки по земя към Иванович, който центрира остро към далечната греда. Непокритият Оскар засече отблизо за 1:0. В добавеното време на първата част Вилиан изпълни опасно пряк свободен удар, но Крул успя да боксира.

В 55-ата минута домакините можеха да получат дузпа, след като топката срещна ръката на Колочини при центриране на Коща. Няколко минути след това - в 59-ата, Диего Коща удвои. Луиш и Азар комбинираха добре, след което белгиецът изведе Оскар в наказателното поле. Последният пусна много елегантно с едно докосване към голмайстора на Челси, който стреля в ъгъла за 2:0.

Домакините заиграха значително по-добре през втората част и в следващите минути Коща и Азар пропуснаха добри възможности да увеличат аванса на Челси. Колочини пък изчисти пред голлинията след нов опасен изстрел на испанския национал.

Челси е на върха с две точки аванс пред шампиона Манчестър Сити. Нюкасъл е десети с актив от 27 точки.