Моуриньо към рефер: Много си дебел, отказвай се

"Твърде си дебел, за да бъдеш съдия". Това казал Жозе Моуриньо на рефера Фил Дауд след мача на Челси с Тотнъм на 1 януари, който "сините" загубиха с 3:5, твърди "Мирър". Мениджърът на лидера в Премиършип бил бесен на арбитъра за неотсъдена дузпа при 1:0 в полза на неговия тим. "Трябва да се откажеш, много си дебел. Заради теб паднахме", добавил Жозе в тунела след последния сигнал.

Моуриньо изрази недоволство от същия съдия и след дербито с Манчестър Юнайтед на 26 октомври. Тогава Дауд показа червен картон на Бранислав Иванович, а "червените дяволи" изравниха в последната минута за 1:1. "Предпочитам да не говоря за втория жълт картон на Иванович, защото така трябва да се върна назад към неща още от първото полувреме. Тогава се случиха много неща - като неотсъдената дузпа срещу Иванович, натрупването на жълти картони, неотсъдени фаулове, тъчове точно пред мен, които бяха давани за Манчестър Юнайтед", заяви тогава мениджърът на Челси.

В момента срещу Жозе има повдигнато обвинение за неприемливо поведение от страна на Английската футболна асоциация. Португалският специалист ще бъде разследван заради думите си след равенството на неговия отбор при гостуването на Саутхамптън (1:1), когато той обвини рефера Антъни Тейлър за това, че не е отсъдил "чиста дузпа" за падане на Сеск Фабрегас в наказателното поле на "светците". Тогава Специалния заяви, че има кампания срещу "сините" от Лондон.