Една грешка на Харт и Сити пак е зад Челси (видео)

Шампионът Манчестър Сити стигна само до реми, завършвайки 1:1 при гостуването си на Евертън, което даде възможност на Челси, надвил Нюкасъл с 2:0, отново да оглави еднолично класирането в Премиършип с 2 точки преднина след 21 кръга. Фернандиньо вкара за "гражданите" в 74-ата минута, но четири минути по-късно Стивън Нейсмит се възползва от единствената грешка на отличния днес Джо Харт и изравни. Преди това вратарят беше спасил две 100-процентови положения. Мачът ще се запомни със завръщането в игра на нападателя на гостите Серхио Агуеро, който лекуваше контузия от началото на декември.

Преди този мач Сити и Челси бяха с абсолютно равни показатели, докато при "карамелите" положението беше отчайващо - четири поредни загуби в шампионата. Възстановеният Кун седна на пейката в компанията на Франк Лампард, а Стеван Йоветич водеше атаката на селекцията на Мануел Пелегрини. За първи път отсъстваше Туре Яя, който вече е с националния отбор на Кот д'Ивоар за турнира за Купата на африканските нации.

През първата част футболистите на Мануел Пелегрини бяха по-активни, но в атака им липсваше точното отиграване. Най-чистите две положения обаче дойдоха пред тяхната врата в рамките на няколко секунди в 43-ата минута. Тогава първо Ромелу Лукаку излезе сам срещу Джон Харт, но шутът му беше спасен от вратаря, а веднага след това топката стигна до Шеймъс Коулман, който от границата на наказателното поле стреля в напречната греда.

Харт показа високата си класа и в началото на второто полувреме, когато отново спаси мрежата си, останал очи в очи с Лукаку.

Дългоочакваният момент за феновете на Сити дойде в 67-ата минута, когато Агуеро се появи на терена за сметка на Йоветич, който напусна ядосан заради няколко пропуска.

В 70-ата минута съдията не призна гол на Евертън заради нарушение на Стивън Нейсмит срещу Харт.

Четири минути по-късно отборът от "Етихад" поведе. Може би най-добрият в техните редици днес Давид Силва стреля, стигна се до рикошет и топката попадна на главата на Фернандиньо, който малко щастливо я насочи зад голлинията - 1:0 за гостуващия тим.

Първенецът обаче допусна бързо изравняване. В 78-ата минута Лейтън Бейнс центрира от фал и Нейсмит се възползва от неточно излизане на Харт и вкара за 1:1. С този си голов пас Бейнс се превърна в защитника с най-много асистенции в историята на Премиършип.

В оставащото време никой от двата отбора не успя да създаде чисто положение и последният съдийски сигнал прозвуча при 1:1.

След седмица на Сити предстои тежък сблъсък с Арсенал у дома, докато Евертън приема Уест Бромич.