Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Григор чака Федерер на полуфинал след експресна победа

Най-добрият български тенисист Григор Димитров постигна втора победа на турнира в Бризбън. Първата ни ракета се наложи убедително над словака Мартин Клижан с 6:3, 6:4 в двубой от третия кръг на надпреварата и си осигури място на полуфиналите. Там той може да се изправи срещу рекордьора по титли от Големия шлем Роджър Федерер, който преди това трябва да преодолее съпротивата на участващия с "уайлд кард" австралиец Джеймс Дъкуърт.

Срещу 34-ия в света Клижан Димитров демонстрира богатия си арсенал, но в отделни моменти губеше коцентрация, което срещу по-силен съперник може да му струва скъпо. Победата донесе на хасковлията $22,800 от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста.

Мачът започна перфектно за Григор, който не даде точка на противника в първия гейм, а веднага след това стигна до пробив за 2:0. Българинът беше убедителен и при следващото си подаване, преди Клижан да открие сметката си в двубоя. Словакът се възползва от няколко последователни грешки на Димитров и успя да върне пробива, но нашето момче реагира веднага и поведе с 4:2. Това беше преломният момент в сета. При 5:3 в своя полза българинът дръпна с 40:0 и въпреки че Клижан спаси два сетбола, от третия опит Григор постигна своето.

Втората част започна с бърза размяна на геймове, след което поставеният под номер 4 в схемата на турнира Димитров притисна съперника и реализира ранен пробив. В тези минути всичко в играта на родния тенисист се получаваше. Сервисът на Гришо му носеше лесни точки, а мощният му форхенд не срещаше адекватен отговор от страна на Клижан.

Словакът все по-често допускаше непредизвикани грешки и вторият пробив не закъсня. Последва обаче най-слабият гейм за Димитров в целия мач. Нашето момче го загуби след двойна грешка и това донякъде върна надеждите на Клижан за обрат. Той взе следващото си подаване, но Григор отговори с бърз гейм за 5:3. Българинът не успя да затвори мача с нов пробив, но на свой сервис беше безпощаден и след час и 14 минути игра си гарантира място сред карето полуфиналисти.

След малко на Гришо му предстои да излезе отново за 1/2-финалния мач на двойки, където заедно с партньора си Танази Кокинакис (Австралия) ще се изправят срещу Александър Долгополов и Кей Нишикори.