Страхотно дерби между Юве и Интер завърза Серия "А" (видео+галерия)

Отборите на Ювентус и Интер изиграха страхотно дерби на “Ювентус Стейдиъм” в 17-ия кръг на Серия “А”, като си разделиха по едно полувреме. Шампионите поведоха още в 5-ата минута чрез голмайстора на първенството Карлос Тевес с неговия 11-и гол този сезон, след което стражът на гостите Самир Ханданович бе страхотен срещу Артуро Видал на два пъти и един път останал очи в очи с Пол Погба до края на първата част при пълна доминация на “бианконерите”.

Ювентус - Интер
През втората част Лукас Подолски дебютира, а изненадващо в 64-ата минута Мауро Икарди изравни след грешка на Буфон и защитата и попари играчите на Максимилиано Алегри. Голът бе негов пети от четири мача срещу Старата госпожа и общо девети в тази кампания.Младият аржентинец можеше да се превърне в герой, но в 81-ата минута от няколко метра пропусна, а секунди по-късно Джанлуиджи Буфон с майсторско спасяване запази резултата след силен удар на деветката на гостите.

Ювентус - Интер 1:1 В следващите минути резервата Пабло Освалдо бе на път да пребие своя сънародник Икарди, който вместо да го изведе сам срещу вратаря взе друго решение и игра индивидуално.

Последва остро влизане на Матео Ковачич в краката на Стефан Лихщтайнер и Интер остана с 10, като Ханданович трябваше да спаси вратата си в последните секунди.
Ювентус - Интер 1:1 Двата тима имаха претенции към рефера Лука Банти, "бианконерите" искаха на два пъти дузпи. Първо за удар с лакът на Жезус срещу Киелини в наказателното поле, а след това за фаул на Уго Кампаняро срещу Алваро Мората. Гостите пък искаха 11-метров назакателен удар за задържане при корнер на Джорджо Киелини срещу Ранокия в края на срещата.
Така Юве остана лидер в първенството, но записа пето равенство в последните шест мача във всички турнири, като вече има само една точка преднина пред Рома. “Бианконерите” са с актив от 40 точки преди гостуването на Наполи.

Роберто Манчини пък остана само с една победа от шест мача след завръщането си начело на отбора в калчото, но тимът показва сериозен прогрес.

Равенството бе 41-о от 163 между двата тима в първенството, като Юве останаха със 77 победи срещу 45.

Андреа Ранокия, Жуан Жезус и Ковачич са аут за домакинството с Дженоа поради наказание.