Верона нанесе 4-а загуба на шампиона Лубе в Италия

Волейболният отбор на Калцедония (Верона) записа 8-а победа в италианската Суперлига и в същото време нанесе 4-а загуба на шампиона Кучине Лубе Банка Марке (Трея). Воденият от Андреа Джани тим се наложи у дома над шампионите от Трея с 3:1 (25:17, 25:23, 18:25, 25:22) в един от най-интересните мачове от 14-ия кръг, игран снощи в зала "Пала Олимпия". Срещата ще се запомни и с това, че бе под №400 за домакините от Верона в елита на Италия.

Гостите от Трея бяха близо до тайбрек, след като водеха с 19:16 в четвъртия гейм, но серия от силни сервиси на американския национал Тейлър Сандър стопи преднината и Верона стигна до триточкова победа след 25:22. При последната точка пък Симоне Анцани от домакините пък хвана на блок Джулио Саби, който стъпи лошо върху приземилата се топка и бе изнесен от игрището на ръце.

Над всички за тима на Верона бе словенският диагонал Митя Гаспарини с 21 точки (3 аса, 2 блока и 47% ефективност в атака) за победата. За шампионите Джулио Саби (1 блок, 3 аса и 40% ефективност в атака) и Симоне Пароди (56% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) реализираха съответно 16 и 15 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за успеха.

КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) - КУЧИНЕ ЛУБЕ БАНКА МАРКЕ (ТРЕЯ) 3:1 (25:17, 25:23, 18:25, 25:22)
ВЕРОНА: Ейдън Зингъл 9, Мануел Косчионе 1, Митя Гаспарини 21, Сам Деруу 13, Тейлър Сандър 14, Симоне Анцани 13 - Никола Пезарези-либеро (Кармело Джито, Джакомо, Адам Уайт 1)
Старши-треньор: Андреа Джани
ТРЕЯ: Симоне Пароди 15, Драган Станкович 10, Джулио Саби 16, Бартош Курек 11, Микеле Баранович 3, Марко Подрасчанин 7 - Юбер Ено-либеро (Иржи Ковар 1, Натале Монополи, Константин Шумов 4, Алесандро Папарони-либеро)
Старши-треньор: Алберто Джулиани.