Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

ПСЖ си върна самочувствието срещу Интер (видео)

Френският шампион Пари Сен Жермен победи Интер с 1:0 в контролен мач, изигран Маракеш (Мароко). Единственото попадение за парижани отбеляза Йоан Кабай в 57-ата минута, след като се възползва от чудовищна грешка в отбраната на "нерадзурите".

Бранител на Интер се опита да изчисти топката, но на практика я подаде на френския национал около точката за изпълнение на дузпа и с мощен удар с десния крак Кабай опъна мрежата зад Ханданович. Като цяло Интер изигра по-добро първо полувреме, но във вторите 45 минути играчите на Роберто Манчини действаха хаотично и неорганизирано и не затрудниха парижани.

Иначе първото полувреме завърши 0:0, като и двамата вратари имаха своите моменти. Ханданович спаси удари на Златан Ибрахимович, Блес Матуиди и Адриен Рабио, докато излезлият като титуляр за ПСЖ в този мач Никола Душес се справи с удар на Мауро Икарди.

Парижани излязоха без две от звездите си - Есекиел Лавеци и Единсон Кавани, които бяха очаквани в неделя на лагера в Мароко, но днес стана ясно, че ще се появят едва на 2 януари и ще бъдат наказани.

Дебют за ПСЖ пък направи младият Томас Мартен, който замени в 85-ата минута Марко Верати.
Победата беше много важна за самочувствието на френския тим, който записа поредица от неубедителни резултати в Лига 1. Следващият мач на ПСЖ е на 5 януари срещу Монпелие за Купата на Франция.