"Контра": Заслужи ли Италия класирането за сметка на Хърватия

Звезда подари на Левски 41 точки разлика (галерия)

Черната серия на Левски в Адриатическата лига продължи с пълна сила, след като "сините" инкасираха тринадесетото си поражение, отстъпвайки на лидера в турнира и вицешампион на Сърбия Цървена звезда с 41 точки разлика - 58:99 в навечерието на Коледа. Така тимът от Белград продължава да пише история в регионалната надпревара, постигайки четиринадесети успех от четиринадесет мача.

Родният шампион е измъчван от сериозна финансова криза и бъдещето на клуба е под въпрос, особено ако в дните до края на годината не се намери спонсор, който да осигури финансова подкрепа на тима на Тити Папазов.
Левски - Цървена звезда
По програма българите трябва да гостуват на друг сръбски тим Мега Лекс след броени дни, но дали това ще се случи все още е неясно. Звезда пък има домакинство на Цибона на 26 декември, а четири дни по-късно ще премери сили с испанския колос Реал Мадрид в Евролигата.

Цървена звезда взе контрола над мача още от самото начало и постепенно наложи своето темпо, повеждайки с 15:5 след 5 изиграни минути. Сърбите наложиха тотално надмощие под коша, най-вече благодарение на 222-сантиметровият Бобан Марянович и след една изиграна част водеха с 22:7.
Гостите не намалиха оборотите и продължиха да пресират Левски, а втората част започна със серия от 14-0 за 36:7, преди Христо Захариев да сложи край на сушата за столичани с кош за 36:9. „Сините“ все пак успяха да реализира повече, отколкото в първата част, но на полувремето разликата бе повече от респектираща – 48:17.
През третата част и двамата треньори завъртяха целите си състави, а „звездашите“ продължиха да водят убедително, макар че започнаха да грешат по-често. След 30 изиграни минути в „Универсиада“ лидерът в Адриатическата лига водеше със 71:39 - Никола Калинич затвори частта със зрелищен алей-уп след пас на Никола Ребич.

В заключителните 10 минути левскарите на няколко пъти сваляха разликата под 40 точки, но в крайна сметка крайният резултат бе 99:59, а българите записаха загуба №13 за сезона в регионалната надпревара, докато Звезда продължи победната си серия, която вече се простира на 14 поредни победи.

За Левски Димитър Димитров се отличи с 18 точки, Христо Захариев добави 14, а Стоян Гюроски вкара 11.

Никола Калинич бе над всички за гостите - 22 точки, 7 борби, 2 асистенции, 1 борба и 1 чадър. Германският национал Майк Цирбес остана с 14 точки, а Никола Ребич реализира 11 точки и направи 7 асистенции.