Федерер и Вавринка събраха 1,3 млн. швейцарски франка за децата на Африка (видео)

Швейцарските тенис звезди Роджър Федерер и Стан Вавринка изиграха благотворителен "Мач за Африка 2" пред 11 000 зрители в Халенщадион в Цюрих. Федерер победи своя приятел и съотборник за "Купа Дейвис" със 7:6 (4), 6:4, но по-важното е, че двамата събраха 1,3 милиона швейцарски франка за благотворителната фондация на Федерер, подпомагаща образованието на децата в Африка. Фондацията е оказала подкрепа на 136 000 деца, а целта е до 2018 година да се помогне на 1 000 000 деца, съобщава сайтът на ATP.

Колкото до самия мач, след като взе първия сет с тайбрек, носителят на рекордните 17 титли от "Големия шлем" Федерер реализира единствения пробив в мача в третия гейм на втората част. При 4:3 за Федерер Вавринка имаше 2 брейкпойнта, но Федерер не допусна връщане на пробива и малко след това затвори мача със своя сервис след 93 минути игра.

По време на почивките в мача зрителите бяха забавлявани с традиционни африкански танци и песни.

Преди месец Федерер и Вавринка донесоха на Швейцария първия в историята на страната трофей от неофициалното световно отборно първенство по тенис "Купа Дейвис". На финала швейцарците сразиха с 3-1 победи домакините от Франция.

Предлагаме ви пълен запис на шоуто в Цюрих.