Капитанът вдъхнови Торо (видео)

Отборът на Торино обърна запътилия се към третото място състав на Дженоа с 2:1 в мач от 16-ия кръг на Серия “А”. Капитанът на “биковете” Камил Глик се превърна в герой за своя тим, след като вкара и двата гола през втората част. Централният защитник първо изравни в 52-ата минута, а след това в 63-ата донесе трите точки на Торо със своя четвърти гол за този сезон.

Преди това в края на първата част Яго Фалке с хубав шут от 19 метра даде преднина на “грифоните” с втория си гол в тази кампания.

Втората поредна загуба на Дженоа свлече тима на шесто място с актив от 26 точки. При победа днес отборът излизаше еднолично на трето място.

Успехът за Торино е четвърти за този сезон и първи след шест поредни мача в Серия “А”. Играчите на Джампиеро Вентура вече имат 17 точки.