Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/ 1:0

Саутхамптън прекъсна черната серия с класика срещу Евертън (видео)

Саутхамптън се върна на победния ход след пет поредни загуби, разгромявайки Евертън с 3:0 у дома. Ромелу Лукаку откри резултата, след като вкара с глава топката в собствената си врата в 38-ата минута след корнер. Грациано Пеле удвои в 65-ата след удар отблизо, а осем минути преди края Мая Йошида засече с глава центриране на Стивън Дейвис за класическото 3:0.

Успехът бе още по-ценен, тъй като притискан от контузии, мениджърът на Саутхамптън Роналд Куман бе включил в групата на своя отбор цели петима играчи от младежкия състав.

За "карамелите" това бе трета поредна загуба като гост в Премиър лийг.

"Светците" заемат пето място с 29 точки, докато Евертън е десети.