10 от Милан удържаха Рома на "Олимпико" (видео)

С човек по-малко Милан удържа 0:0 при гостуването си на един от лидерите в Серия А - Рома, на "Олимпико" в мач от 16-ия кръг. Гостите от Милано останаха 10 на терена в 70-ата минута, когато Пабло Армеро беше изгонен за втори жълт картон за игра с ръка.

Рома атакуваше яростно в последните минути, но не успя да се възползва от числения си превес. Така и двата отбора се оттеглиха частично недоволни след последния съдийски сигнал - при успех Рома щеше да съкрати аванса на лидер Ювентус на 1 точка, докато Милан можеше да застигне третия Наполи.

През първото полувреме домакините бяха по-активният отбор на терена и стигнаха до няколко добри възможности, но Милан се бранеше добре и опазваше мрежата си суха, а в края на полувремето изравни играта.

В 30-ата минута играчите на Рома енергично искаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Найджъл де Йонг след едно центриране, но не получиха.
В 34-ата минута Милан имаше любопитна възможност да открие, след като стражът на Рома Морган де Санктис излезе неразчетено напред, но опитът на Андреа Поли отдалеч да намери вратата се оказа доста неточен.

В 37-ата минута и Филип Мексес опита късмета си почти от центъра, но Санктис отрази удара му.

През втората част Милан започна много по-активно и често стигаше до добри ситуации да отбележи, но късметът беше на няколко пъти на страната на Рома. В тези минути се разигра японският халф на "росонерите" Кейсуке Хонда, който захранваше с добри топки нападателите. Така в 67-ата минута Жереми Менес беше изведен отлично и дори успя да вкара топката в мрежата, но реферът отсъди засада.

Двадесет минути преди края обаче подемът в играта на Милан беше спрян, след като "росонерите" останаха с човек по-малко. Пабло Армеро получи втори жълт картон и напусна игра.

Рома вдигна оборотите и обсади вратата на Милан. В 83-ата минута Василис Торосидис стреля отляво на вратата, но топката мина встрани. В 85-ата минута на терена припламнаха искри. Матия Дестро влезе опасно на вратаря Диего Лопес, Филип Мексес тръгна да раздава правосъдие и в крайна сметка и двамата получиха жълти картони.

Една от последните възможност за гол на Рома беше на Жервиньо, но ударът му беше отразен. Милан отговори с бърза контраатака, завършила с много слаб изстрел на Стефан Ел Шаарауи.
В крайна сметка резултатът се запази докрая и авансът на Ювентус пред Рома се запази на три точки. Милан пък остана седми с 25.