Ланс пропусна дузпа, но подчини Ница (видео)

Ланс постигна много важна победа срещу гостуващия Ница с 2:0 и поне до изиграването на останалите маове от 19-ия кръг на Лига 1 се измъкна от зоната на изпадащите. Тимът на Антоан Комбуаре стигна до успеха с попадения на Вилан Сиприен и Адамо Кулибали. В началото на второто полувреме Кулибали пропусна и дузпа, но по-късно се реваншира и затвърди успеха на тима си, който вече има актив от 19 точки. Ница е с три точки повече и заема 11-а позиция в таблицата.

Ланс стартира мощно и удари на Ахмед Кантари и Баптист Гийом затрудниха стража на Ница Симон Пуплен. Гостите също пропуснаха да поведата в резултата, след като Валентин Ейсреик уцели гредата. В 38-ата минута Ланс поведе. Лалайна Номенджанахари изведе на добра позиция Сиприен и той не сбърка.

В началото на второто полувреме Сюлейман Диавара повали Сиприен в наказателното поле и домакините получиха дузпа, но Адамо Кулибали стреля над вратата. В 86-ата инута нападателят на Ланс изкупи вината си, като оформи крайното 2:0 след подаване на Гийом.