Левски размаза безличните "моряци" (галерия)

Левски постигна третата си поредна и общо осма победа от началото на сезона, след като се справи с Черно море по категоричен начин със 112:79. Така играчите на Тити Папазов взеха реванш за поражението със 79:91 като гост във втория кръг на НБЛ и вече имат осем победи и две загуби, докато днешните им съперници са с баланс 5-5.

Гостите започнаха мотивирано и след силно начало на Станислав Цонков поведоха с 6:8, преди Левски да се вдигне и воден от Павлин Иванов и Христо Захариев постепенно да се откъсне напред в резултата. Шампионите постепенно заличиха изоставането си и поведоха с 19:13 след серия от 13-5, а след силни заключителни минути поведоха с 11 точки – 31:20 след една четвърт.
Левски - Черно море ПОРТ Варна
„Моряците“ изравниха играта и свалиха разликата – 36:31 след 11-5 в първите пет минути на този период, но Левски отново се откъсна напред, за да се стигне до 42:31 минута по-късно. „Сините“ задържаха лидерството до почивката, когато имаха преднина от 49:41, след като Станимир Маринов реализира тройка в последните секунди.

След подновяването на играта оновните гардове на Черно море Божидар Аврамов и Асен Великов бързо натрупаха по четири нарушения, а Левски увеличи разликата до 60:41 след 11-0. Преднината набъбна до 68:45, а серията на домакините до 19-4 след 26 минути игра, а в края на тази част на таблото светеше 80:53.
Варненци свалиха разликата до 21 точки – 84:63, но последваха нови силни минути за Левски, а разликата отново нарасна до 91:63. В редиците на гостите цареше тотален хаос, а столичния тим наказваше всяка грешка, за да триумфира със 112:79.

Христо Захариев бе на отлично ниво - 27 точки, 7 асистенции и 4 отнети топки, Павлин Иванов добави 24 точки, 5 асистенции и 3 отнети топки, а Павел Иванов вкара 18 точки.

За варненския отбор Божидар Аврамов и Лени Даниъл завършиха с по 15 точки, като Аврамов направи 8 асистенции, а Даниъл овладя 8 борби.