Зрелищен обрат прати Нант на четвъртфинал

Отборът на Нант се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата във Франция след изключително драматична победа над Метц с 4:2 след продължения. "Канарчетата" губеха с 0:2, но в края на мача се добраха до равенството, а в добавеното време вкараха още два гола и продължиха напред.

До почивката играта беше предпазлива и никой от съперниците не успя да вземе превес. В 60-ата минута Хуан Фалкон откри резултата в полза на гостите, а само две минути по-късно Шейх Дукур беше точен за 0:2.

Нант не се предаде и върна интригата в 71-ата минута, когато Освалдо Вискарондо намали. Домакините продължиха да атакуват с всички сили и в 83-ата минута Серж Гакпе реализира дузпа, пращайки мача в продължения.

В тях Нант доминираше и наложи волята си. В 92-ата минута Йоан Одел направи пълен обрат, а в 118-ата Исмаел Бангура сложи точка на спора.

НАНТ - МЕТЦ 4:2 след прод. (2:2)
0:1 Фалкон (60)
0:2 Дукур (62)
1:2 Вискарондо (71)
2:2 Гакпе (83) д.