Интер прекъсна негативна серия и е на 6 т. от зона Шампионска лига

Отборът на Интер постигна сладка победа с 2:0 като гост на Киево в последния мач от 15-ия кръг в Серия А. "Нерадзурите" отбелязаха по едно попадение във всяко от двете полувремена чрез Матео Ковачич и Андреа Ранокия.

С успеха Интер се изкачи на 11-ата позиция с 20 точки, но само на шест от зона Шампионска лига, където в момента е настанен отборът на Дженоа. Успехът е първи под ръководството на Роберто Манчини в Серия А, откакто пое поста от Валтер Мадзари.

Интер беше смятан за фаворит в този мач, но се намираше в деликатна ситуация след две поредни загуби и общо пет поредни мача без победа. "Летящите магаренца" пък бяха на другия полюс с пет мача без загуба и въодушевени от успеха с 2:0 при гостуването на Каляри миналия кръг.

Домакините можеха да открият резултата още в 6-ата минута, но вратарят Самир Ханданович спаси своя отбор от попадение. Постепенно "нерадзурите" изравниха играта и създадоха няколко опасни ситуации. В 18-ата минута навременна намеса на стража на Киено попречи на Родриго Паласио да стигне до топката в наказателното поле. В 20-ата минута обаче след грешка в отбраната на Киево Матео Ковачич се оказа най-съобразителен и откри в полза на гостите.

Постепенно натискът на Киево се увеличи и в 35-ата минута домакините можеха да стигнат до изравнително попадение. Рикардо Меджорини изпълни ефектна задна ножица, ударът имаше точност и сила, но Ханданович се намеси отново решително.

Второто полувреме започна със силен натиск на "нерадзурите", които търсеха втори гол, който да им вдъхне спокойствие. И те го постигнаха десет минути след подновяването на играта чрез Андреа Ранокия.

Надеждите на Киево да стигне до нещо в този мач бяха сринати в 75-ата минута, когато Рубен Бота беше изгонен с пресилен червен картон от арбитъра Давиде Маса. Бота извърши нарушение срещу Здравко Кузманович, за което получи жълт картон. Той обаче протестира срещу рефера и веднага му беше вдигнат втори. До края на срещата не се случи нищо интересно и така резултатът се запази.

Любопитен момент преди мача бяха скандиранията на феновете на Интер "Не искаме Марио Балотели". Все по-нарастващи стават слуховете, че Роберто Манчини ще привлече тъмнокожия италиански национал в състава си през зимата. Двамата са работили заедно с Манчестър Сити.