Монако без Бербатов подхлъзна Марсилия в дербито

Отборът на Монако без контузения Димитър Бербатов спечели с 1:0 дербито на 18-ия кръг в Лига 1 срещу Олимпик (Марсилия). Двата тима направиха доста интересен мач, но домакините на "Луи II" имаха повече късмет и с гол на Бернардо Силва в 67-ата минута взеха трите точки.

Срещата бе доста динамична като и двата тима търсеха гола. В 10-ата минута удар на Антони Мартиал се отби от гредата. След това пък Марсилия имаше няколко положения чрез Дмитри Пайе и Андре-Пиер Жиняк. В 39-ата минута пък страхотен далечен удар на Яник Ферейра Караско бе спасен по прекрасен начин от Стив Манданда, а пък две минути след това Брис Джа Джедже имаше прекрасно положение пред вратата на Монако, но от близо не успя да преодолее Даниел Субашич.

Второто полувреме като че ли темпото леко спадна, но въпреки това в 59-ата минута Жиняк имаше нов шанс като бе изведен на добра позиция, но ударът му бе в тялото на Субашич.

В 67-ата минута обаче Монако издебна своя шанс, Мартиал нахлу в наказателното поле и по земя върна за Силва, който от движение заби кълбото в мрежата за 1:0. В края и Лукас Окампос сам си създаде добра възможност за гол, но стреля слабо и не затрудни вратаря.

Така Монако записа трета поредна победа в актива си и събра актив от 29 точки, като се намира на 6-ото място в класирането. Марсилия пък остава начело с 38 точки, но пропусна да се откъсне пред ПСЖ, който също загуби от Гинган в този кръг.