Драма с продължения определи първия съперник на Реал Мадрид на световното

Мексиканският Крус Асул се класира за полуфиналите на световното клубно първенство, което се провежда в Мароко, и ще срещне в спор за място на финала Реал Мадрид. Тимът на Луис Фернандо Тена отстрани много трудно шампиона на Австралия Уестърн Сидни Уондърърс с 3:1 след продължения. Австралийците бяха близо до успеха, но допуснаха изравняване в края. Те играха с човек по-малко от 74-ата минута, а в продълженията останаха с девет човека.

Уестърн Сидни Уондърърс поведе в 65-ата минута с попадение на Якопо Ла Рока, но малко след това Спиранович получи червен картон. Крус Асул се възползва от численото си предимство и в 89-ата минута изравни с гол от дузпа на Херардо Торадо. В продълженията Мариано Павоне и отново Торадо от дузпа донесоха победата на мексиканците, а Топор-Стенли от австралийския тим беше изгонен в 102-ата минута.