Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Оуклънд Сити пише история - вече е на полуфинал на световното клубно първенство

Шампионът на Океания - новозеландският Оуклънд Сити, победи ЕС Сетиф (Алжир) с 1:0 и се класира за полуфиналите на световното клубно първенство по футбол, където ще срещне аржентинския Сан Лоренсо. Единственият гол в мача бе в 52-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар защитникът на новозеландците Джон Ируин изпрати топката в мрежата на ЕС Сетиф. Герой на мача стана новозеландският вратар Тамати Уилямс, който спаси редица опасни удари на алжирските футболисти.

Отборът на Оуклънд Сити за първи път в своята история се класира за полуфинал на световно клубно първенство, в което има шест участия. Полуфиналният мач срещу Сан Лоренсо е в сряда и ще се играе в град Маракеш.

Днес по-късно отборът на Крус Асул (Мексико) ще играе в четвъртфинален мач с Уестърн Сидни Уондърърс (Австралия) и победителят от този мач ще срещне в другия полуфинал европейския клубен шампион Реал Мадрид.