Вутов блести с два гола и две греди в Италия (видео)

Капитанът на юношеския национал отбор до 19 години Антонио Вутов направи страхотно шоу за тима си Удинезе в домакинството на Читадела от 13-ия кръг на първенството Примавера в група “Б”. Юношата на Левски отбеляза двата гола за “фриуланите”, които губеха до 42-ата минута с 0:1, а на два пъти гредите го спряха да вкара своя първи хеттрик в Италия.

Гостите поведоха след груба грешка на Жаади в 18-ата минута с гол на Бидзото. Читадела пропусна дори да вкара втори гол в следващите минути, когато взеха инициативата на терена. Все пак Вутов имаше късмет в 42-ата минута, когато в най-лошия момент за тима му се възползва от рикошет в тялото на противниковия бранител Уго и с хубав удар от 19 метра изравни.

Втората част започна с пропуски пред двете врати. Вутов пропусна да вкара, след като направи по-трудното. Младокът спря хубаво една топка и сам срещу вратаря стреля, но стражът изби със сетни усилия в гредата. В 58-ата минута родния талант обаче показа хладнокръвие пред гола. Той реализира след отлична контраатака и подаване на мароканския си съотборник Жаади, който е бивш играч на Андерлехт в 58-ата минута.

В следващите минути до 80-ата минута, когато бе заменен, Вутов нацели още веднъж гредата след майсторско изпълнение от 18 метра и се лиши от възможността да си направи предварителен подарък за Коледа с хеттрик. Роденият в Мездра талант бе изпратен със заслужени аплодисменти от трибуните му при смяната в 80-ата минута с Арменакас.

Така Вутов и компания постигнаха важна победа в последния си мач за 2014 година и вече имат актив от 20 точки, като заемат шеста позиция в класирането. Българският юношески национал пък изпраща по най-добрия начин своята първа година на Апенините.

Лидер в класиреноте остана Интер с 32 точки, който записа първа загуба за сезона с 1:2 при гостуването си на Верота. Милан е на второ място с 28 и мач по-малко, а Сасуоло е трети с 24.

Удинезе с Вутов посрещат Киево в първия си мач за 2015 година, като при успех ще се изкачат още по-нагоре в класирането.