Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Тийнейджър се превърна в Дядо Коледа за Шалке 04 (видео)

Шалке 04 постигна може би най-важната си победа за есента, надделявайки с 1:0 като гост на Марибор, като по този начин завърши на второ място в Група "G" на Шампионската лига и се класира за осминафиналите. 19-годишният Макс Майер вкара безценното попадение в 62-ата минута, с което германците успяха да изместят Спортинг (Лисабон), който по същото време отстъпи с 1:3 от Челси в Лондон. Португалците продължават в Лига Европа, а Марибор отпада като последен.

През септември Шалке не беше успял да надвие словенския си съперник в Гелзенкирхен - 1:1, което предвещаваше тежки минути тази вечер. Така и се получи, поне през първото полувреме, в което домакините имаха превъзходство. В 28-ата минута падналият на земята Атцуто Учида спаси германците с две последователни намеси.

Обнадеждени от положителния развой на мача на "Стамфорд Бридж", футболистите на Роберто Ди Матео показаха характер след почивката и статуквото на терена се промени. Обичайният голмайстор Клаас-Ян Хунтелаар обаче сътвори нетипичен за себе си пропуск в 55-ата минута, когато от няколко метра стреля в гредата, а след това топката се разходи по голлинията, но не я премина и беше изчистена.

Все пак седем минути по-късно появилият се току-що Майер демонстрира нужното хладнокръвие и се възползва от грешка на вратаря Ясмин Ханданович, насочвайки кълбото в мрежата му.

В оставащото време Шалке 04 се затвори добре и удържа аванса си, независимо "горещата" подкрепа от страна на феновете към играчите на Марибор.

Първите срещи от осминафиналите са в средата на февруари. Жребият за тях ще се тегли идния понеделник. Правилото е, че победител от дадена група ще играе с втория от друга група, като съперници не могат да са тимове от една и съща държава.