Резервите на Челси спряха Спортинг за осминафиналите (видео)

Челси победи с 3:1 гостуващия Спортинг (Лисабон) и попречи на португалския тим да се класира за осминафиналите на Шампионската лига. Там ще играе Шалке 04, който надви с 1:0 Марибор в Словения и зае второто място в групата, изпреварвайки Спортинг с една точка.

Сеск Фабрегас от дузпа и Андре Шюрле дадоха солидна преднина на "сините" още в първия четвърт час, но малко след почивката Джонатан Силва намали. Крайния резултат оформи Джон Оби Микел в 56-ата минута.

Както можеше да се очаква, Жозе Моуриньо даде почивка на повечето си титуляри, но все пак в стартовия състав се появиха Диего Коща, Сеск Фабрегас, Неманя Матич и Сесар Аспиликуета. На вратата Петер Чех замени Тибо Куртоа, а шанс получиха още Курт Зюма, Филипе Луиш, Джон Оби Микел, Мохамед Салах и Андре Шюрле.

Старши треньорът на Спортинг Марко Силва също не разчиташе на оптималния си състав, но по други причини. Заради контузии за Лондон не пътуваха Нани и Джеферсън, а Седрик беше наказан. Атаката на португалците се водеше от Ислам Слимани, а по крилата му помагаха Андре Карийо и Диего Капел.

Въпреки че вече си бяха гарнтирали първото място, домакините се постараха да зарадват привържениците си и веднага притиснаха съперника в неговата половина. В 7-ата минута Филипе Луиш се промъкна между няколко футболисти на Спортинг и беше повален в наказателното поле от Рикардо Есгайо. От бялата точка Фабрегас не сбърка и откри резултата. Гостите се опитаха да отвърнат на удара и Андре Карийо отправи хубав изстрел, но Петер Чех внимаваше.

В 16-ата минута Шюрле покачи на 2:0 след пас на Матич и още повече усложни задачата на португалците. Тя можеше да стана неизпълнима, ако в 24-ата минута Шюрле бе малко по-точен от удобна позиция. Неманя Матич също пропусна да вкара трети гол за Челси, а в 36-ата минута Чех се намеси добре след коварен удар на Диего Капел.

Спортинг върна интригата в 50-ата минута, когато защитата на Челси не се справи добре с едно центриране и топката попадна на крака на Джонатан Силва, който без да се бави я заби в мрежата. Само шест минути по-късно обаче домакините си върнаха аванса от два гола. Фабрегас центрира от корнер, топката беше отклонена към Джон Оби Микел, който от самата голлиния я вкара във вратата.

ЧЕЛСИ - СПОРТИНГ 3:1 (2:0)
1:0 Фабрегас (8) д.
2:0 Шюрле (16)
2:1 Силва (50)
3:1 Оби Микел (56)