БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Из Европа дебнат за млада голова машина на Литекс

Младият нападател на Литекс Георги Минчев е привлякъл вниманието на скаутите на някои от тимовете от водещите първенства на Стария континент. Талантът е бил наблюдаван на няколко пъти в последно време от емисари на испанския Валенсия и френския Лил, а преди това хора на австрийския Ред Бул (Залцбург) също са се заинтересували от представянето на футболиста и в момента следят развитието му.

19-годишният нападател е истинска голова машина за дубъла на "оранжевите" и вече има 13 гола в младежката група до 21 години. През миналата година Минчев стана най-добър реализатор за юношеската дивизия до 19 години, когато отбеляза 33 гола, а тимът му стана шампион във тази възрастова група.

За мъжете на Литекс Минчев има два гола в "А" Група през този сезон за едва 64 минути игра. Младокът се разписа на два пъти при победата с 3:0 над Марек, след като се появи като резерва в 80-ата минута. Освен това има едно попадение за Купата на България - срещу Пирин (Гоце Делчев). През миналия сезон пък има един гол за само две минути игра в "А" Група.

Вчера Минчев отбеляза хеттрик за победата на дубъла на Литекс над Славия за успеха с 4:2. В класирането "оранжевите" са убедителен лидер в шампионата с актив от 43 точки.