Хеттрик на младежки национал зарадва Литекс на "Овча Купел" при дубъла

Дубълът на Литекс победи с 4:2 Славия като гост в мач от 18-ия кръг на Младежката група до 21 години. Срещата се игра на силно заснежения изкуствен терен на базата в "Овча Купел", което затрудни максимално играчите на двата отбора. Двубоят бе наблюдаван от селекционера на младежкия национален отбор Антони Здравков. Хеттрик за ловчанлии отбеляза голмайсторът на тима Георги Минчев, а едно попадение добави Ивелин Аладжов. За Славия се разписаха Денис Йорданов и Китан Василев.

Отличен мач за Литекс, особено в офанзивен план, направи и левият бек Иван Горанов, който постоянно тормозеше отбраната на белите и се отличи с няколко добри пробива в атака.

Литекс започна мача по-активно и още в първите минути можеше да открие резултата. На два пъти обаче Чавдар Ивайлов направи големи пропуски, след като остана сам срещу вратаря и не успя да вкара.

Така се стигна до 17-ата минута на срещата, когато Славия успя да открие резултата. Йорданов пое топката на границата на наказателното поле и със силен удар даде преднина на "белите". Само две минути по-късно обаче Минчев отбеляза първия си гол в мача, с което изравни. След грешка в защитата на домакините нападателя остана сам срещу вратаря и отбеляза.

Няколко минути след началото на второто полувреме Минчев даде преднина на Литекс, след като едно центриране на Стефан Неделчев по земя стигна до нападателя и той от близко разстояние вкара. В 56-ата минута обаче Славия направи 2:2. Китан Василев бе оставен непокрит при едно балонно центриране отдясно и се разписа. В 77-ата минута Аладжов даде нова преднина на ловчанлии, след като при едно центриране от фаул бранителят изскочи зад защитата и вкара. Две минути преди края на мача пък младежкия национал Минчев подпечата успеха на своите и оформи своя хеттрик.

С победата си днес Литекс продължава да е убедителен лидер в класирането с актив от 43 точки - 14 победи, един равен и две загуби. Ловчанлии имат пет точки преднина от втория Лудогорец. Славия пък е на шесто място с 22 точки.

СЛАВИЯ - ЛИТЕКС 2:4
1:0 Йорданов (17)
1:1 Минчев (19)
1:2 Минчев (49)
2:2 Василев (56)
2:3 Аладжов (77)
2:4 Минчев (88)