Ефектът "Манчини" не помага - Интер пак се провали (видео)

Очакваният прогрес в играта и резултатите на Интер след завръщането на Роберто Манчини все още са само пожелание за феновете на "нерадзурите". Днес миланският гранд допусна домакинска загуба от Удинезе с 1:2 и остана на срамното 12-о място във временното класиране. Отборът е в серия от 5 мача без победа в първенство, като за последно спечели на 26 октомври.

Мауро Икарди даде аванс на Интер в самия край на първото полувреме, но след почивката Брун Фернандеш и Сирил Теро обърнаха резултата в полза на "фриуланите", които заемат 8-о място в таблицата.

Успехът е още по-сладък за наставника на Удинезе Андреа Страмачони, който е бивш треньор на Интер.

В състава на Интер се завърна доскоро контузеният Юто Нагатомо, но поради травми ги нямаше Ернанеш и Джонатан. На върха на атаката започна Мауро Икарди, подпомаган активно от Родриго Паласио и Матео Ковачич.

Страмачони не можеше да използва Луис Муриел и наказания Маурио Домици. Ветеранът Антонио Ди Натале отново беше готов да покаже головия си нюх, а до него в предни позиции започна Бруно Фернандеш.

От последните 12 мача между двата тима в Серия "А" само един завърши наравно и публиката на "Джузепе Меаца" имаше всички основания да очаква динамичен и резултатен двубой. Още в самото начало Томас Орто беше на път да си вкара автогол, а малко след това стражът на Удинезе Орестис Карнезис спаси удар на Паласио. Интер притискаше съперника и в 22-ата минута Гуарин пусна хубав пас към Матео Ковачич, но хърватинът нацели напречната греда.

Послдваха още няколко интересни атаки на домакните, а Удинезе отговори с коварен изстрел на Ди Натале, минал над вратата. Емануел Баду също опита да изненада Самир Ханданович, но прати топката право в ръцете на словенския страж. Когато изглеждаше, че почивката ще дойде при нулево равенство, но Икарди се измъкна на ръба на засадата след подаване на Гуарин и технично откри резултата с 8-ия си гол за сезона.

През второто полувреме ролите на терена се смениха и Удинезе заслужено изравни с красив гол на Бруно Фернандеш, който разстреля Ханданович в 60-ата минута. Интер отговори с опасен удар на Ковачич, а после Андреа Ранокия спаси домакините от сигурен гол във вратата им. В 71-ата минута груба грешка на Паласио позволи на резервата Сирил Теро да стигне пръв до топката и да вкара втори гол за гостите.

До края Интер търсеше поне равенството, но футболистите на Удинезе направиха няколко опасни контри, при които можеха да изковат и по-убедителен успех. В последните секунди и Ханданович се включи напред, но защитата на гостите издържа и тимът на Страмачони се поздрави с малко очаквана победа.