Астън Вила обърна Лестър за втори пореден успех (видео)

Астън Вила постигна втори пореден успех в Премиър лийг, след като победи с 2:1 Лестър на своя "Вила Парк". Гостите излязоха напред в резултата още в 13-ата минута след груба грешка на Брад Гузан. Стражът на домакините не успя да се намеси добри при безобиден удар на Мерез и Леонардо Уйоа се възползва, вкарвайки топката в опразнената врата. Четири минути по-късно Алън Хътън изравни, след като засече с глава центриране на Уестууд от пряк свободен удар.

През втората част Шмайхел лиши Бентеке и Агбонлахор от попадения, а Гузан спаси страхотен удар на Нюджънт. По-настойчивата игра на домакините обаче даде резултат и в 71-ата минута Астън Вила стигна до пълен обрат. Агбонлахор направи отличен рейд по левия фланг, след което продължи към Бентеке, който центрира към непокрития Хътън. Бранителят овладя на гърди и стреля в близкия ъгъл за 2:1, вкарвайки първия си гол за клуба.

Десет минути преди края "лисиците" останаха с човек по-малко, след като Пол Кончески получи директен червен картон за опасно влизане в краката на Хътън. След фаула двамата се сдърпаха, като по-разгорещен в споровете бе играчът на домакините, който получи жълт картон. Кончески пък бе изгонен директно - решение, което бе доста дискусионно.

Лестър няма победа вече в 10 поредни мача в Премиър лийг и закономерно е на дъното в класирането с едва 10 точки. Астън Вила се изкачи до 11-ото място с 19 пункта.