Аталанта си пое въздух след голяма драма в Бергамо

Аталанта се върна към успехите в Серия "А" след близо два месеца. "Бергамаските" стигнаха до трите точки изключително драматично след 3:2 срещу Чезена пред своите тифози. Причината за това е, че гостите поведоха с 2:0 след две попадения на Грегъри Дефрел (31,43). Гол в последните секунди на първата част, дело на Йоан Беналуан, обаче даде начело на пълен обрат за "нерадзурите". Втората част стартира ударно за домакините, които още в 52-ата минута вече водеха в резултата. Първо Гулиелмо Стендардо изравни в 50-ата минута, а 120-секунди по-късно Макси Моралес изправи на крака тифозите в Бергамо.

До края на срещата пропуските пред двете врати продължиха, като Аталанта изпусна четвърти гол, а Чезена в 89-ата минута пропиля чудесен шанс за 3:3.

Отборът на Стефано Колантуоно прекъсна серията си от шест мача без победа в калчото и вече има 14 точки, заемайки 15-о място. Осмата загуба от 14 мача на Чезена пък остави тима на 19-то място с осем точки.