Левски пропиля 19 точки аванс и се срина в Скопие (галерия)

Българският шампион Левски пропиля аванс от 19 точки и записа деветата си поредна загуба в Адриатическата лига. Възпитаниците на Тити Папазов водеха в резултата повече от 30 минути, но в последната четвърт в зала "Яне Сандански" в Скопие се сринаха и отстъпиха с 61:72 пред местния шампион МЗТ.

Левски започна блестящо - със серия от 12:0, а домакините успяха да реализират първите си точки в двубоя чак след три изиграни минути. "Сините" останаха начело до края на частта, когато авансът им бе 10 точки - 16:6.
МЗТ Скопие - Левски 72:61
Домакините свалиха изоставането си до шест 18:12, но Левски отвърна със серия от 9-0, за да поведе с най-голямата разлика до момента - 27:12. Българите бързо натрупаха пет отборни нарушения, но МЗТ така и не успяваше да намери пътя към коша на съперника. "Сините" завършиха полувремето с няколко отлични бързи атаки и се оттеглиха на почивка при резултат 36:22.

Преднината в полза на Левски нарасна до 19 точки в началото на второто полувреме - 50:31. Родният шампион бе начело през цялата трета четвърт, но в нейния край МЗТ се доближи на 11 точки от гостите (52:41), преди Станимир Маринов да вкара в последните секнунди на частта за 54:41.
МЗТ започна последната четвърт със страхотна серия от 18-2 и поведе за първи път в мача - 56:59. Двубоят обаче бе помрачен от травмата на Дамян Стояновски. Бившият играч на Лукойл Академик падна и контузи коляното си, след което бе изнесен на ръце от терена. Павел Иванов прекъсна сушата  за Левски с един наказателен удар за 57:59, но македонците продължиха да играят със самочувствие и поведоха с 5 точки - 57:62, а до края не отстъпиха инициативата и победиха с 61:72

Дион Диксън вкара 16 точки за МЗТ Скопие, Марко Симоновски добави 14, а Александър Цветкович се отчете с 12 точки, 5 асистенции и 3 отнети топки.

Христо Захариев реализира най-много за Левски - 15, а Станимир Маринов добави 13 и направи 4 асистенции.

След днешната загуба българите продължават да са на последна позиция с баланс от 1 успех и 10 поражения, докато МЗТ има 4 победи и 7 загуби.