Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Павел Виданов с първи 90 минути в Италия

Бившият футболист на ЦСКА Павел Виданов изигра първите си 90 минути за Трапани в Серия “Б” при равенството 2:2 с Ланчано. Бранителят дори спаси отбора си от загуба в края, след като се намеси успешно при корнер на домакините.

Преди това Виданов и компания поведоха още в 6-ата минута след автогол на Ферарио. Два бързи гола на Тиам в рамките на 120-секунди - между 37 и 39-ата минута донесоха обрат на домакините.

В 74-ата минута бившият защитник на Сампдория, Палермо, Катаня и Сиена Кристиян Терлици изравни и донесе 26-ата точка на Трапани със своя трети гол за сезона. Това бе втори мач на Виданов, който се контузи в 36-ата минута на своя дебют при гостуването на Фрозиноне преди месец.

Трапани е на пето място, докато Ланчано остана на шесто с 25 точки. Ливорно на Андрей Гълъбинов има същия актив, но и мач по-малко, тъй като играе срещу Модена в понеделник.
Вчера Валери Божинов и Тернана спечелиха с 1:0 при визитата си на Фрозиноне и вече имат 22 точки.

Лидерът Карпи победи с 1:0 Бари на “Сан Никола” и с актив от 33 точки вече има преднина от четири пред втория Фрозиноне. Дербито между Катаня и Болоня днес завърши 2:2, въпреки че гостите имаха преднина от два гола в Сицилия.

Перуджа продължава да се мъчи след равенство 0:0 с последния Латина пред своите тифози и има само една победа от 13 мача, след като стартира с четири поредни успеха сезона.