Арсенал се надигна след 0:3, но отново загуби на "Британия" (видео)

Арсенал отново не успя да запише успех на един от най-негостоприемните стадиони за "артилеристите" - "Британия", след като Стоук Сити победи тима на Арсен Венгер с 3:2 в стотния двубой във всички състезания между тези съперници. Срещата започна перфектно за "грънчарите", които поведоха още в 19-ата секунда след гол на Питър Крауч, а до почивката домакините водеха вече с 3:0 след попадения на Боян Къркич (35') и Джонатън Уолтърс (45'). След почивката Арсенал се върна в мача, реализирайки два гола в рамките на три минути. Сантиаго Касорла (68') бе точен от дузпа, а Аарън Рамзи намали до 2:3 в 70-ата минута. Възходът на гостите, които проспаха първото полувреме, обаче бе прекъснат от червения картон на Калъм Чембърс, оставил отбора си с човек по-малко в 78-ата минута. Така Арсенал остава само с една победа от последните си седем гостувания на "Британия".

Марк Хюз бе направил три промени в стартовия си състав. Марк Муниеса, Джонатън Уолтърс и Питър Крауч започнаха за домакините. 19-годишният десен бек Ектор Белерин стартира като титуляр за Арсенал, както и Киърън Гибс и Оливие Жиру. Калъм Чембърс бе преместен в центъра на защитата, докато Лоран Косиелни и Дани Уелбек останаха на скамейката.

"Грънчарите" изпълниха начален удар, топката бе подадена към Нзонзи, който проби по десния фланг, след което центрира в наказателното поле, където отбраната на Арсенал не се ориентира добре и Крауч вкара отблизо, след като бяха изминали едва 19 секунди от първия съдийски сигнал.

В 11-ата минута Жиру пропусна добра възможност да изравни, но ударът му с глава мина встрани от вратата. Последва неточен изстрел на Касорла. Грънчарите" обаче се чувстваха изключително комфортно и всяка атака на домакините през тази първа част вещаеше опасност. Десет минути преди почивката Стоук стигна до втори гол. Джонатън Уолтърс центрира отдясно, Къркич изскочи от дълбочина и засече в движение за 2:0.

Самият Уолтърс направи преднината на Стоук класическа точно в края на полувремето. Крауч свали с глава след корнер пред вратата на Мартинес, а Уолтърс простреля стража на Арсенал отблизо, вкарвайки гол №100 в своята кариера.

Пет минути след подновяването на играта Къркич бе близо до нов гол, но този път Мартинес се намеси добре и успя да избие. В 57-ата минута най-сетне и гостите създадоха голова възможност. Вездесъщият Алексис Санчес направи страхотен индивидуален пробив, но чилиецът нямаше късмет при завършващия удар, тъй като топката срещна гредата.

В 65-ата минута нов гол на Къркич бе отменен, тъй като Маме Бирам Диуф бе в положение на засада, като той не докосна топката, но се намираше точно пред Мартинес и влияеше на играта. В този момент дойдоха минутите на Арсенал. Първо, в 68-ата Санти Касрола намали от дузпа, а две минути след това Рамзи вкара втори гол за гостите. Алексис центрира от корнер, а уелсецът бе изпуснат от отбраната на Стоук и засече от въздуха. Топката мина под плонжа на Бегович и влезе във вратата му.

12 минути преди края гостите останаха с човек по-малко, след като Калъм Чембърс получи втори жълт картон и напусна терена.

Въпреки това "артилеристите" бяха близо до изравняването в 85-ата минута, но Бегович изби опасен удар на Касорла. Малко след това и изстрел с глава на Санчес мина над напречната греда.

Арсенал е на шеста позиция с 23 точки, докато Стоук е 12-и с 18.