Зенит прегази Краснодар

Лидерът в класирането на руското първенство Зенит разгроми с 4:0 като домакин Краснодар в двубой от 17-ия кръг на Премиер Лигата. Есекиел Гарай изведе питерци напред в резултата в 11-ата минута, а в рамките на 13 минути през втората част футболистите на Андре Вилаш-Боаш реализираха още три попадения. В 55-ата минута Аксел Витсел бе точен за 2:0, а в 62-ата Дани се разписа за 3:0. Крайния резултат оформи Игор Смолников в 68-ата минута.

Зенит продължава да заема първата позиция в класирането, като събра 41 точки. Вторият ЦСКА (Москва), в чийто състав е Георги Миланов, е с 31 и днес гостува на Кубан, където играе Ивелин Попов. Краснодар е трети, като също има 31 точки в актива си.