Торпедо изненадващо спечели в Грозни

Новакът Торпедо (Москва) сензационно победи амбициозния тим на Терек с 1:0 като гост в среща от междинния 14-и кръг в Премиер лигата на Русия. Антон Путило отбеляза единствения гол в двубоя, игран на "Ахмат-Арена". Националът на Беларус се разписа след асистенция на Динияр Билялетдинов в самия край на първото полувреме.

В предишните два кръга столичани взеха 4 точки и излязоха със самочувствие в Грозни срещу една от приятните изненади на сезона. Футболистите на Валерий Петраков се бранеха храбро и дочакаха своя шанс в 45-ата минута, когато хубав пас на Билялетдинов завари неподготвени защитниците на Терек и Путило откри резултата.

След почивката Терек продължи да е по-активният отбор, но пропуски на Аилтон Алмейда и Джереми Бокила лишиха грозненци поне от равенство.

Успехът позволи на Торпедо да се изкачи на 12-о място във временното класиране с 13 точки. Терек има актив от 24 точки и заема осма позиция, но пропусна да влезе в топ 5.