Зенит се съвзе, Благо Георгиев и Рубин с първа загуба на "Казан-Арена" (видео+галерия)

Бишвият български национал Благой Георгиев беше титуляр за Рубин при загубата с 0:1 от водача в Премиер лигата на Русия Зенит. Аксел Витсел отбеляза единствения гол в 68-ата минута, а поражението е първо за Рубин на стадион "Казан-Арена", на който тима приема съперниците си от този сезон.

С успеха Зенит се реваншира пред феновете си за сензационната загуба от Мордовия през уикенда. Отборът на Андре Вилаш-Боаш има аванс от 7 точки пред шампиона ЦСКА (Москва), а Рубин заема 8-о място в подреждането, но може да се смъкне и по-надолу след изиграването на останалите двубои от междинния кръг.Рубин - Зенит 0:1

Още преди началото на двубоя над Казан заваля сняг, който направи условията за игра много тежки. Домакините действаха с един централен нападател в лицето на Игор Портнягин, на когото по крилата помагаха Гьокдениз Карадениз и Максим Канунников, а от втора позиция атакуваше Марко Ливая.

Гостите от Санкт Петербург бяха без голямата си звезда Хълк, а капитанът Дани остана на резервната скамейка. Хосе Саломон Рондон беше на върха на атаката, подкрепяха го Олег Шатов и Александър Рязанцев.Рубин - Зенит 0:1

Зенит беше тимът, който повече владееше топката, докато Рубин разчиташе на здрава защита и дълги извеждащи подавания. В 9-ата минута казанци получиха фаул на ъгъла на наказателното поле, но ударът на Благо Георгиев мина покрай вратата. Битката се водеше основно в средата на терена, където Зенит наложи превъзходство. В 31-ата минута Сергей Рижиков спаси далечен удар на Анатолий Тимошчук, а в следващата атака на питерци рязанцев уцели гредата.

Към края на полувремето натискът на Зенит се усили. Руслан Камболов предотврати сигурен гол, изчиствайки топката малко пред голлинията след сериозно разбъркване в наказателното поле на Рубин. При последвалата контраатака Портнягин се измъкна по десния фланг, но пасът му беше пресечен.Рубин - Зенит 0:1

Втората част започна с още една греда за Зенит, отново след удар на Рязанцев. Халфът намери добре топката, но и този път нямаше късмет да се разпише срещу бившия си отбор. Рязанцев изкара и жълт картон на Благо Георгиев, който го фаулира в опит да пресече в зародиш бърза атака на гостите.

С напредване на времето защитата на Рубин изпитваше все повече трудности и в 68-ата минута Аксел Витсел даде аванс на Зенит. Белгиецът завърши перфектна комбинация с участието на Рязанцев и Рондон.Рубин - Зенит 0:1

След гола ролите се смениха и домакините тръгнаха с всички сили в атака. В 76-ата минута силен удар на Георгиев срещнa крака на противников футболист и излезе в корнер. До края пред вратата на Юрий Лодигин имаше няколко сериозни разбърквания, при едно от които Виктор Файзулин за малко не си отбеляза автогол, но Зенит удържа победата.