Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Бербатов поведе десет от Монако към победата над Ланс (видео)

Димитър Бербатов отново бе героят за своя Монако при успеха с 2:0 над Ланс в междинния 16-ти кръг в Лига 1. Българинът реализира първият гол в мача от дузпа в 64-ата минута, която самият той изработи. Успехът на "монегаските" бе още по-ценен защото бе извоюван с 10 човека на терена, тъй като още в 35-ата минута Уолъс бе изгонен с директен червен картон за опасен фаул. Късметът също бе на страната на домакините на "Луи II", тъй като в 70-ата минута Ланс също получи дузпа, която обаче бе спасена от вратаря Даниел Субашич. В добавеното време на мача пък Яник Ферейра Караско окончателно реши всичко с втори гол за своя тим.

Монако стоеше по-добре на терена в началото на срещата и в 12-ата минута бе на косъм от откриване на резултата. Тогава Фабиньо опита технично да прехвърли вратаря и топката се отби от напречната греда. В 15-ата минута пък Бербатов изскочи зад защитата след центриране от фаул, но не успя да играе с топката, а при опита за добавка от близо ударът му бе блокиран. Минута по-късно Жоао Моутиньо стреля от далечна дистанция и вратарят на Ланс трябваше да демонстрира блестящ рефлекс, за да опази вратата си.

В 35-ата минута обаче бранителят на "монегаските" Уолъс получи директен червен картон за опасно посягане с високо вдигнат крак. Това спря устрема на домакините, които отстъпиха инициативата в заключителните минути на полувремето. Ланс организира няколко нелоши атаки, а при една от тях Вилан Сиприен опита удар от трудна позиция в наказателното поле, но доста неточен.

Дори и с човек по-малко обаче Монако започна много силно второто полувреме. В 57-ата минута Бербатов изведе Аймен Абденур, който нахлу в пеналта и стреля, вратарят Руди Риу спаси, а след това топката се отби от напречната греда. В 62-ата минута самият Бербатов отправи страхотен удар от далечна дистанция, но покрай врата. Две минути по-късно обаче българинът нахлу в наказателното поле и бе задържан от защитник за дузпа. Той сам застана зад бялата точка и хладнокръвно реализира за 1:0.

Монако обаче бе напът бързо да изпусне трудно извоюваната си преднина. В 69-ата минута гостите спечелиха дузпа за нарушение срещу Адамо Кулибали, който обаче бе в засада при получаването на топката, но това не бе отчетено от съдиите, които дадоха нарушение за Ланс. Справедливостта обаче възтържествува, тъй като ударът на Пиерик Валдивия бе спасен от Даниел Субашич, а при добавката играчът на гостите стреля над напречната греда.

След това Леонардо Жардим реши да пази резултата и замени Бербатов в 72-ата минута, като пусна на неговото място Набил Дирар. Тактиката на португалеца даде резултат и Монако успешно пазеше преднината си, а в добавеното време Ферейра Караско с прекрасен удар заби втори гол, с който окончателно реши всичко в мача.

Така Монако излезе на 8-ата позиция в класирането с 23 точки, докато Ланс остава 18-ти с 14 точки.

Goal Berbatov - Monaco 1-0 Lens - 02-12-2014 by Strobner