Овечкин с два гола при успеха на Вашингтон срещу Бъфало

Алекс Овечкин реализира два гола през третата част при успеха на Вашингтон с 5:2 срещу гостуващия Бъфало в среща от редовния сезон в първенството на НХЛ. За Вашингтон това е девети пореден успех.

Домакините изоставаха с 1:2 след втората част, но след това вкараха четири безответни гола и стигнаха до успеха. Андре Бураковски, Маркос Йохансон Джъстин Уилямс също се разписаха за Вашингтон. Вратарят Брейдън Холтби спаси 25 удара. Брайън Джонта и Земгус Гиргенсонс бяха точни за Бъфало.

Кори Шнайдер направи 36 спасявания и записа третия си мач без допуснат гол за сезона и 20-и в кариерата си при победата на Ню Джърси с 3:0 над Отава. Майк Камалери се отличи с два гола за Ню Джърси и вече има 14 попадения от началото на сезона, а Лий Стемпняк направи 3:0 15.6 секунди преди края на мача.

Питър Холанд и Пиер-Александър Паренто се разписаха при дузпите за успеха на Торонто над Питсбърг с 3:2. Давид Перон беше точен за "пингвините" от дузпа, а пропуски направиха Сидни Кросби и Крис Летанг Кросби се отличи с гол и асистенция в редовното време. Ню Йорк Рейнджърс спечели гостуването си на Тампа Бей с 5:2, а Сан Хосе победи Филаделфия с 4:2.